WAŻNE

Konkurs recytatorski "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

KONKURS RECYTATORSKI "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"
            Szlachetne zdrowie,
             Nikt się nie dowie,
             Jako smakujesz,
             Aż się zepsujesz. 
                                             Jan Kochanowski – Na zdrowie
 
Światowy Dzień Zdrowia jest doskonałą okazją do przypomnienia zdrowych nawyków wpływających na nasze życie. Wychowankowie i uczniowie Ośrodka postanowili wykorzystać w tym celu poezję.  Swoja interpretacją wierszy o tematyce zdrowotnej podzieliło się z nami kilkanaście chętnych osób z różnych klas. W towarzyszącym imprezie quizie wszyscy wykazali się dużą wiedzą prozdrowotną. Zdobyte doświadczenia postaramy się wcielić w codzienne życie. Dzięki nim będziemy żyli co najmniej lat ‼️
GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM
 

Realizacja projektu "Daj mi szansę!"

W ramach projektu „Daj mi szansę!", koordynowanego przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie, dofinansowanego ze środków z PFRON, zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych przy SOSW mogli nabywać i doskonalić swoje umiejętności w bowlingu. Zajęcia odbywały się na profesjonalnym obiekcie. Założenia projektu to zachęcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną do treningów w konkretnej dyscyplinie sportowej. Dnia 04.04.2024r. w kręgielni na Pasażu Portowym odbył się Szkolny Turniej Bowlingowy dla Uczniów i Absolwentów SOSW w Giżycku. W zawodach uczestniczyło 17 zawodników w trzech grupach. Celem turnieju było podsumowanie całorocznego treningu, popularyzacja gry w kręgle jako formy wypoczynku i spędzania wolnego czasu, integracja w duchu zdrowej i radosnej sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i POZDRAWIAMY.
Wyniki:
I Grupa:
I miejsce Michał Czajka
II miejsce Adrian Cymcyk
III miejsce Jakub Kitowicz
II Grupa:
I miejsce Konrad Kotarski
II miejsce Kamil Głuszonek
III miejsce Jakub Zawiski
III Grupa:
I miejsce Natalia Białoń
II miejsce Łukaszuk Weronika
III miejsce Emilia Białoń


 

22 Marca - drugi dzień WIOSNY też może być radosny!

W piątek, 22 marca 2024 r. w naszej szkole obchodzony był DZIEŃ BEZ PLECAKA – z ang. „No backpack day”. Tego dnia nasi uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Inicjatywa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

Jak się okazuje dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – założycielka fundacji, dzięki której z zebranych darowizn kupowane są w pełni wyposażone plecaki, a następnie wysyłane do dzieci mieszkających w państwach Afryki. Podczas „No backpack day” w Polsce uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w pojemnikach, pudełkach itp. W ten sposób chcą zwiększać świadomość społeczeństwa dotyczącą trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.
                                                                                                                                                                            Organizatorzy: SU z opiekunami


 

"Zajączek" był i u nas!

W piękne słoneczne popołudnie, 26 marca 2024 r.,  gościliśmy w internacie Dyrektora PCPR w Giżycku - Pana Zbigniewa Piestrzyńskiego wraz z pracownikami.
Wychowankowie internatu otrzymali paczki i życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Za wszystkie bardzo serdecznie dziękując.
 

IX Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

IX Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych już za nami!

Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca 2024 r., na gościnnym obiekcie Pływalni Krytej MOSiR rywalizowało 55 zawodników z 8 Klubów Olimpiad Specjalnych z naszego województwa. Zawody organizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych SZANSA oraz Pływalnia Kryta MOSiR. Celem imprezy było wyłonienie zawodników do reprezentacji na zawody ogólnopolskie w Rybniku oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do regularnych treningów pływackich.

Klub Olimpiad Specjalnych przy SOSW w Giżycku reprezentowali uczniowie: Jakub Kitowicz, Damian Matusiewicz, Kamil Głuszonek, Jakub Zawiski, Aleksander Mischel, Jakub Budny, Jakub Gadomski, Julia Zawojska, Konrad Kotarski, Michał Jastrzębski oraz absolwenci: Karol Jarosz, Adrian Cymcyk , Kamila Jagaczewska, Mateusz Koroś, Marcin Olszewski, Michał Czajka i Magda Caban.

Ogromny wkład w organizację i przebieg imprezy wnieśli pracownicy SOSW, pracownicy pływalni, sędziowie, lekarz zawodów, ratownicy i wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy.

Do grona Przyjaciół Olimpiad Specjalnych dołączyli nowi partnerzy, którzy wspierają nasze działania od wielu lat.
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, rodzicom i gościom za okazane serce oraz wspaniałe kibicowanie.


 

Realizacja innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie"

Uczniowie, w ramach innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie", założyli, w marcu 2024 r., Ogródek Wiosenny, w którym mogą rozwijać swoje pasje ogrodnicze oraz uczyć się o roślinach. Dzieci wysiały rzeżuchę, owies, paprykę. Posadziły biocebulkę oraz hiacynty. Zadanie to nie tylko umożliwia im kontakt z naturą, ale także wspiera rozwój odpowiedzialności i dbałości o otoczenie. Uczniowie od początku, czyli od zakupu nasion, przygotowania gruntu, po codzienne podlewanie i pielęgnację, angażowali się w pracę. Podczas pracy nad Ogródkiem Wiosennym, wychowankowie zdobyli praktyczne umiejętności ogrodnicze, ucząc się o wymaganiach roślin, sposobach pielęgnacji oraz znaczeniu odpowiedniej pielęgnacji dla ich wzrostu i rozwoju. Ogródek Wiosenny stał się miejscem nie tylko nauki, ale także relaksu i radości z obserwowania wzrostu i kwitnienia roślin.


 

Dzień Świętego Patryka

Obchodzony w Irlandii Dzień Świętego Patryka był świetną okazją do wspólnej zabawy społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Zabawę, dnia 15 marca 2024 r., przygotowały Panie: M.Waszkielewicz, A. Krajewska i B. Jasudowicz. Tego dnia prawie wszyscy uczniowie ubrali się na zielono. Przedszkolaki, klasy I-III S.P oraz zespoły edukacyjne rozwiązywały zagadki oraz wykonywały prace plastyczne dla tajemniczego Leprechaun-a, który ich odwiedził i przyniósł w nagrodę "pot of gold", czyli garnek złotych monet. Starsi uczniowie zostali zaproszeni do zabawy w formie Escape room-u. Rozwiązując matematyczno - angielskie zadania, poruszali się po całej szkole i po wielu trudach znaleźli ukrytą skrzynię pełną złota.