WAŻNE

FERIE ZIMOWE

     W dniach 21-24.01.2019 r. SOSW wraz ze Stowarzyszeniem SZANSA zorganizowały dla swoich podopiecznych półzimowisko. Uczniowie uczestniczyli m.in. w: warsztatach kulinarnych w restauracji Porto, kuligu z ogniskiem w Gutach oraz w warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Monikę Symonowicz. Na zakończenie półzimowiska odbył się bal pt. "W krainie lodu". Każdy z uczestnikiów otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

     Opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowały Panie: Anna Górska, Natalia Ławrynowicz, Danuta Grzywacz, Dorota Wasilewska, Marzena Jankowska - Lichacz, Katarzyna Szwinto, Katarzyna Chodań - Predko oraz Patrycja Lichacz, Marika Chaber, Anna Gabrysiak, Andżelika Uszyłło, Anna Alicka. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Katarzyna Cedrowska.


 

Szkolne Jasełka

21 grudnia 2018 r. w naszym Ośrodku odbyły się Jasełka. Starsi uczniowie wraz z przedszkolakami przypomnieli wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat oraz wprowadzili w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.


 

V Wieczór Kolęd

     Czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. Tak też było w przypadku spotkania na V Wieczorze Kolęd, które odbyło się 17 grudnia 2018r. w auli SOSW w Giżycku.

     Poniedziałkowe popołudnie. Zdawać by się mogło normalny dzień. Ale ten dzień był w naszym Ośrodku zaznaczony wielopokoleniowym kolędowaniem naszej społeczności szkolnej. Na wspólnym kolędowaniu z udziałem cudownej publiczności spotkała się: grupa młodzieży gimnazjalnej i ze Szkoły Branżowej, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej, grupa nauczycieli oraz zaproszeni goście – absolwentka Ośrodka Sylwia Brzyska, która wybrane przez siebie kolędy i utwory świąteczne zagrała na perkusji i uczeń Szkoły Muzycznej I Stopnia w Giżycku Mateusz Urbanowicz, który tak jak w ubiegłym roku przepiękne polskie kolędy zagrał na gitarze klasycznej. Cudowni Goście otrzymali zasłużone, gromkie brawa.

     Wieczór Kolęd przyjął się w harmonogram szkoły  i stał się  już tradycją.

     Nad całością czuwały panie: Alicja Śmierska, Ewa Ostrowska i Danuta Grzywacz.


 

Razem na święta

     W ramach akcji "Razem na święta" uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu wybrali się na wspólne kolędowanie do Domu Seniora w Zawadach Dworskich. Wyjazd poprzedzony był wielomięsiecznymi przygotowaniami : tworzeniem prezentów, stroików świątecznych, kartek bożonarodzeniowych. Dziękujemy także rodzicom za upieczenie pysznych ciast, a naszym wychowankom gratulujemy wrażliwości i pięknego kolędowania! Uczniów do wyjazdu przygotowały Panie Marzena Jankowska Lichacz oraz Monika Czerep #RazemNaŚwięta


 

Przedświąteczny czas okazją do integracji

     19 grudnia w ramach współpracy ze środowiskiem rówieśniczym, gościliśmy w naszej szkole uczniów z klasy IV H, że SZkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku. Podczas wspólnego spotkania wykonaliśmy piękne bombki, które zawiesimy na choinkach w domach. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale podczas tych świątecznych zajęć. Oprócz wykonania ozdób, zagraliśmy w ŚWIATECne bingo, słuchaliśmy kolęd i zawiedliśmy do słodkiego poczęstunku, który przygotowali nasi goście. Dziękujemy Pani Gosii, Pani Iwonie za zorganizowanie zajęć.

WESOLYCH ŚWIĄT!


 

Życzenia

Staropolskim obyczajem,
kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności
i my życzymy Wam radości,
aby wszystkim się darzyło,
z roku na rok lepiej było!

Społeczność szkolna SOSW w Giżycku


 

Doradztwo zawodowe

     W ramach realizacji treści z doradztwa zawodowego, 17 grudnia odbyło sie Spotkanie klasy III Gimnazjum z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Panią Martą Knaś.