WAŻNE

Półzimowisko "Kreatywni i samodzielni - mamy szansę być sobą"

Fotorelacja z półzimowiska zrealizowanego w ramach programu "OdLOTTOwe ferie" Fundacji LOTTO.


 

Bezpieczne ferie

20 stycznia 2023 r., podczas spotkania z uczniami, Pani Pedagog przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku!


 

Świąteczny montaż słowno - muzyczny

Już za kilka dni będziemy świętować Boże Narodzenie, które najczęściej kojarzy się z wieczorem wigilijnym, choinką i kolędami. Któż z nas nie lubi tego wszystkiego, co stanowi ich atmosferę...
 
I tak, dziś 22 grudnia, w świąteczny nastrój wprowadził nas montaż słowno-muzyczny, w którym zostały wykorzystane utwory autorstwa księdza-poety Jana Twardowskiego. Były one z wielkim zapałem recytowane przez uczniów klasy VII. Dodatkowo występ uświetnił Zespół muzyczny "Altum" z Kruklanek wykonując płynące prosto z serca kolędy i pastorałki. Nad przebiegiem Bożonarodzeniowego przedstawienia bacznie czuwali nauczyciele naszej szkoły, to jest Panie Judyta K.Jurczyk oraz Barbara Sokołowska-Żytlińska, a także Pan Witold Pacześniak.
 
 

Recenzja filmu "Johnny" w reż. Daniela Jaroszka autorstwa Krystiana Grygojcia.

     Film „Johnny” jest poruszającą, chwytającą za serce, opowieścią, opartą na prawdziwej historii. Biografia ukazuje trudne losy Patryka, który wychodząc z więzienia dostaje drugą szansę oraz przyjmuje pomocną dłoń podaną mu przez ks. Jana Kaczkowskiego. Produkcja skłania do przemyśleń i refleksji tym bardziej, że kleryk sam zaczyna przechodzić trudne chwile, a mianowicie boryka się z poważnymi problemami ze zdrowiem.

     Patryk, który za swoje wykroczenia zostaje skierowany do pracy w hospicjum w Pucku, prowadzonym przez Kaczkowskiego, początkowo wszystkie prace wykonuje nieumiejętnie i bardzo niechętnie. Kiedy dowiaduje się o ciężkim stanie zdrowia ks. Jana, chce mu pomóc. Praca wolontariusza polegała na opiece nad starszymi, śmiertelnie chorymi osobami. Funkcja ta, mimo iż wymaga dużego zaangażowania i czasu, odmienia jego życie.

     Punktem kulminacyjnym tej opowieści jest to, że Patryk, chłopak, który nie miał łatwego startu w życiu, dzięki spotkaniu na swojej drodze dobrego człowieka, zrywa z
przeszłością i zostaje wziętym kucharzem. Po dziś dzień pracuje jako kuchmistrz w restauracji w Trójmieście.

Morał tej historii jest jeden - warto pomagać innym i starać się być dobrym człowiekiem.

Na pytanie, czy warto pójść na tę produkcję do kin? – odpowiadam tak, bo jest to pouczająca, dająca do myślenia, spójna całościowo, wyreżyserowana przez wybitnego reżysera Daniela Jaroszka, produkcja filmowa.

Kończąc mą subiektywną opinię, na temat „Johnnego”, gorąco polecam udanie się do kina na tę produkcję.


Praca koordynowana przez p. Alicję Śmierską oraz p. Annę Górską

 


 

Druga przygoda z nurkowaniem

Wielkie brawa dla wszystkich!
Były to już niestety ostatnie zajęcia basenowe w ramach programu MAM MOC – WODA I PIERWSZA POMOC, które Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych realizuje przy wsparciu ze środków PFRON w dyspozycji Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Teraz już przed nami tylko (aż!) podsumowania, sprawozdania oraz – najważniejsze – dalsze działania, by program mógł być kontynuowany i rozwijany.
Niebawem pokażemy materiał filmowy z realizacji przedsięwzięcia i zamieścimy obszerniejszą relację z całego zadania.
Fot. Podwodnik / P.Sierak, J.Z.Skopińscy (podwodne)


 

Zdrowia, miłości, wiary w lepsze jutro ...


 

I Integracyjne Warsztaty Świąteczne

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. I właśnie po to, aby w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera, zorganizowaliśmy
"I Integracyjne Warsztaty Świąteczne" z udziałem młodzieży z Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku
W świątecznej atmosferze nasi goście pod czujnym okiem uczniów kl. VI oraz ZE "H" wykonali piękne stroiki świąteczne, które jutro zostaną sprzedane podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Ponadto mieli okazję zagłębić tajniki krawiectwa.
Wszystkim uczestnikom warsztatów udzielił się nastrój świąteczny.
Celem warsztatów była integracja pomiędzy uczniami, wzmacnianie wzajemnych relacji, rozwijanie umiejętności i zdolności oraz odczuwanie radości z podejmowanej aktywności twórczej.
Warsztaty były niezwykłym przeżyciem. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój, radość wspólnego tworzenia i dekorowania, a wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.
Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie, wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę.