Katyń. Ocalić od zapomnienia ...

Dnia 2 kwietnia 2019r. w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury odbył się uroczysty apel ,,Katyń. Ocalić od zapomnienia”, zorganizowany w ramach realizowanego w SOSW w Giżycku programu ,,100 lat Niepodległej”.
      Na zaproszenie uczniów naszego Ośrodka, Giżycko odwiedziła młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Wspólnie uczczono zbliżający się Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych szkół i odśpiewaniem hymnu. Następnie o zbrodni katyńskiej opowiedział zastępca dyrektora Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych p. Ryszard Należyty.
      Program artystyczny uczniów Szkoły noszącej zaszczytne imię Ofiar Katynia rozpoczął, mocnym akcentem, chór szkolny. Następnie łzy w oczach widowni wyciskały przejmujące wiersze i piosenki, fakty historyczne, fragmenty listów pisanych do najbliższych przez więźniów .
      Wzruszający występ w wykonaniu trzydziestoosobowej grupy został nagrodzony owacjami na stojąco i zapisał się w pamięci uczniów Ośrodka oraz zaproszonych na uroczystość uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Chwały Oręża Polskiego w Giżycku.
      Dyrektor SOSW Katarzyna Rzeczycka podziękowała nauczycielom i młodzieży z Piątnicy za przyjazd i prezentację programu.
      Po uroczystości w GCK uczniowie SOSW zaprosili gości do swojej szkoły oraz do zwiedzania Giżycka. Dzięki uprzejmości p. Anny Pietkiel młodzież odwiedziła Wieżę Ciśnień. Goście odwiedzili też Twierdzę Boyen. Dziękujmy za wsparcie rzeczowe Ubojni Drobiu Henryk Górny, Delikatesom u Teresy, ZUOK Spytkowo i Biuru Promocji Urzędu Miejskiego. Stowarzyszeniu Aktywne Giżycko dziękujemy za wynajęcie sali w GCK, dzięki czemu widowisko będące niezwykłą lekcją patriotyzmu miało efektowną oprawę wizualną i akustyczną.
      Obchody Dnia Pamięci Ofiar Katynia zorganizowały Janina Andruszkiewicz i Elżbieta Kobielska

Byliśmy na Jarmarku Wielakanocnym na Targowisku Miejskim w Giżycku

Rodzice uczniów klasy D, kolejny raz, udowodnili, że są NIEZASTĄPIENI. Od rana w niedzielę, podczas Jarmarku Wielkanocnego na Targowisku Miejskim, opiekowali się stanowiskiem z ozdobim świątecznymi przygotowanymi wspólnie z dziećmi. Wiele osób doceniło nssze rękodzieło.
      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę uczniowie kl. D wraz z rodzicami i wychowawczynią.

I Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny

27 marca 2019 r. z inicjatywy Pani Iwony Łonyszyn i Pani Katarzyny Kwiatkowskiej, w naszej szkole zorganizowano Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny "MISJA PROFILAKTYKA- Narkotyki i Dopalacze". Do konkursowych zmagań przystąpiło siedem drużyn:
- Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych z Iławy
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. św. Jana Pawła II z Kętrzyna,
- Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone z Olecka
- Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika z Giżycka,
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego z Ndzicy
- Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych z Gołdapi,
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy z Giżycka,
Konkurs podzielony był na trzy etapy: test wiedzy, quiz z wykorzystaniem materiałów multimedialnych: filmów i zdjęć oraz zadania praktyczne: uzupełnienie komiksu i ułożenie numeru telefonu.
Zwycięzcami zostali uczniowie z Iławy, II miejsce zajęła drużyna z Olecka, a na III miejscu uplasowali się uczniowie z SOSW z Giżycka. Dziękujemy opiekunom drużyn za przygotowanie uczniów do konkursu, a
serdeczne podziękowania składamy Pani Ewie Ostrowskiej z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Pani Adrianie Banaszkiewicz Gałas z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej z Giżycka, za współorganizację Konkursu i ufundowanie nagród. Zapraszamy za rok :)

Tworzymy świąteczne ozdoby

Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu, pod opieką Pani Marzeny Jankowskiej Lichacz oraz Moniki Czerep, mieli dziś okazję odwiedzić Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rynie. Udało nam się zwiedzić obie placówki, poznać mieszkańców, wymienić się informacjami. Dzięki ogromnej serdeczności pracowników, przy dźwiękach gitary, tworzyliśmy ozdoby świąteczne, które zabraliśmy do swoich domów. Był też czas na ciasto, herbatę i wspólne rozmowy. Cenimy sobie bardzo takie okazje do integracji międzypokoleniowej i serdecznie dziękujemy Pani Basi Nowosielskiej za zaproszenie!

Przegląd Piosenki Przyrodniczo - Ekologicznej

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Przyrodniczo - Ekologicznej "Na wesołą nutkę" w Przedszkolu nr 4 w Giżycku. Podziwialiśmy wspaniałe występy naszych rówieśników i przypomnieliśmy sobie jak ważne są działania na rzecz dbania o środowisko naturalne. Bardzo dziękujemy za pamięć i zaproszenie.

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Dnia 2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Święto obchodzone jest corocznie i ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
      Budynek szkoły został ozdobiony lampami i zaświecił się na niebiesko. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. W ten sposób cała nasza społeczność zidentyfikowała się z osobami dotkniętymi autyzmem.
      Specjalnie na ten dzień przedszkolaki przygotowały niebieskie balony, które wręczyli przechodniom spacerując giżyckimi ulicami. Na korytarzu szkolnym działała niebieska kawiarenka, gdzie można było zaopatrzyć się w niebieskie babeczki, galaretki i banany w niebieskiej czekoladzie.

Uczniowie klasy D w Gminnym Ośrodku Kultury w Kruklankach

Lubimy podróże dalekie i bliskie, a jeszcze bardziej poznawać nowych ludzi. Tym razem uczniowie klasy D odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Kruklankach, gdzie w pracowni ceramicznej ozdabiali ceramiczne jajka.