WAŻNE

III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami"

W roku szkolnym 2023/24 przedszkolaki biorą udział w III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami”. Cele projektu: wielozmysłowe postrzeganie świata, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych, tworzenie warunków do kształtowania świadomości własnego ciała, rozbudzenie kreatywności.
W październiku zostało zrealizowane pierwsze zadanie jakim był sensoryczny tor przeszkód. Do stworzenia aktywności wykorzystano dary jesieni: kukurydzę, kasztany, dynie, liście, szyszki, suche kwiaty, żołędzie, orzechy. Poprzez zabawę były stymulowane niemalże wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, węch oraz słuch.
 
 

Realizacja innowacji pedagogicznej "Aktywnie poczuj, dotknij, zobacz ..."

Poznawać świat razem jest o wiele ciekawiej, dlatego działamy zespołowo.
Wraz z uczniami z zespołu edukacyjnego "D", 30 października 2023 r., przystąpiliśmy do innowacji pedagogicznej „Aktywnie poczuj, dotknij, zobacz - polisensoryczne poznawanie świata śladami pór roku”.
W ramach kilku zajęć eksperymentowaliśmy z kolorami, dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób można zabarwić kwiaty na różne kolory, a na efekty trzeba było trochę poczekać. U nas było bardzo kolorowo tej jesieni, a Wy czego nowego się dowiedzieliście?


 

W Spółdzielni Inwalidów "Pokój"

Uczniowie zespołu "H" Szkoły Przysposabiającej do Pracy, 11 października 2023 r., odwiedzili Spółdzielnię Inwalidów "Pokój" w Rynie. Jest to przykład zakładu pracy chronionej, w jakim po ukończeniu szkoły mogą znaleźć zatrudnienie osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności.
Dzięki uprzejmości Pani Barbary Zacharewicz chłopcy zdobyli wiedzę o działalności Spółdzielni. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali obróbkę przewodów i kabli elektrycznych, montaż podzespołów. Przy produkcji wiązek kablowych spotkali osoby związane z naszą szkołą. W rozmowie z sympatycznymi pracownikami dowiedzieli się m.in. jakie cechy i umiejętności powinni doskonalić, aby podjąć w przyszłości pracę w Spółdzielni. Niektórzy wybrali już nawet dla siebie stanowiska pracy ...
 

Zajęcia praktyczne z nurkowania

„Między nami – płetwonurkami i ratownikami” to nie tylko program, to zmiana życia naszych uczniów, to łamanie i pokonywanie barier, to możliwość zrobienia czegoś, co dla wielu jest niemożliwe. 12 października 2023 r. odbyliśmy pierwsze zajęcia praktyczne z nurkowania.
Dziękujemy Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych 


 

Nauczyciel Kraju Ojczystego

10 października 2023 r., podczas uroczystości Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, tytuł „Nauczyciela Kraju Ojczystego” otrzymała Pani Beata Jasudowicz, która poprzez wieloletnie zaangażowanie zasłużyła się w działalności turystyczno - krajoznawczej na rzecz dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Brzechwy w Giżycku .
Dyrektor Generalny MEiN Sławomir Adamiec wziął udział w uroczystości oraz wręczył odznaczenia. Spotkanie odbyło się w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki.


 

Realizacja innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie"

Lubimy wyjścia do kina.
Realizacja zadania nr 4 dała nam ogrom satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.