Realizacja innowacji pedagogicznej "Smaki świata"

Pierwsze miesiące kulinarnych podróży po świecie za uczniami klas PDP. Innowacja pedagogiczna rozwija swoje zasoby i założenia.
Odwiedziliśmy Włochy, poznając jej zakątki smaków, przypraw, tradycji. Przy każdych zajęciach towarzyszyła nam muzyka z wielu rejonów Italii. Przygotowaliśmy ciabattę, podaną z najlepszą włoską oliwą, którą otrzymaliśmy w prezencie od rodowitej Włoszki oraz przypraw pełnych aromatu. Finałowym daniem było spaghetti, a także waniliowa herbata przygotowana zgodnie z recepturą włoskich herbaciarzy. W miesiącu listopadzie odwiedzamy Grecję i jej smakowe zakątki przyprawione ziołami, oliwkami i skropione cytrynową oliwą z oliwek. Przed nami finałowa grecka uczta.

Strefa kibica w naszej szkole

"Booo, łączy nas piłka"
Najlepsza Strefa Kibica w SOSW!
Mundial czas zacząć!
Najpierw quiz Mistrzostw Świata i zasad gry w piłkę nożną. Później wielkie emocje, cudowna atmosfera, walka, niewykorzystany karny iiiii gramy dalej !
Oby skutecznie!

Co tu dużo pisać! Tu trzeba było być

Popołudnie z poezją

Profilaktyka w szkole

PROFILAKTYKA W SZKOLE -
22 listopada 2022 roku, w ramach projektu edukacyjnego POD PRĄD CZYLI JAK ŻYĆ DOBRZE W CZASACH ZAGROŻEŃ - LEKCJE VR Z PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ.
Uczniowie obejrzeli 4 filmy w technologii 360, które pokazują jak można rozpoznać i jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Pokaz sprzętu lekkiego i ciężkiego w Dniu Otwartych Koszar

Żołnierze, broń ręczna, pokaz sprzętu lekkiego i ciężkiego – takie atrakcje czekały na naszych uczniów, którzy wzięli udział w "Dniu Otwartych Koszar".
Dodatkowo każdy z przybyłych mógł nie tylko obejrzeć, ale również dotknąć broni, popróbować sił w strzelaniu, a nawet wejść do czołgu. Żołnierze przybliżali zainteresowanym broń, którą posługują się w wojsku.

Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne prace plastyczne"

Zadanie listopadowe zrealizowane. Wykonanie drzewa z materiałów recyklingowych z wykorzystaniem technik mieszanych sprawiło nam wiele radości.

Dzień Tolerancji

W dniu 16 listopada 2022 r, kiedy na całym świecie obchodzono Dzień Tolerancji wychowankowie internatu odwiedzili Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Giżycku.
Podczas wizyty prowadzili bardzo burzliwą, a zarazem budującą, dyskusję na temat Tolerancji.
Co do jednego byliśmy zgodni - BĄDŹMY TOLERANCYJNI !