WAŻNE

Dzień Dziecka uczniów klasy III gimnazjum

Z okazji Dnia Dziecka klasa III GIMNAZJUM wraz z wychowawcą p. Alicją Śmierską udała się na wspaniałą wycieczkę do pobliskiej – bo w Wilkasach PAPUGARNI MAZURY.

Fantastyczne miejsce. Pełno różnego rodzaju papug. Papugi są wspaniałe. Są też takie które potrafią powiedzieć - "Cześć!" – już na samym wejściu…wita i żegna odwiedzających. Jest też oczko wodne i wybieg dla królików, świnek morskich,  są gęsi, króliki i kaczki. Miejsce godne polecenia…dla każdego.

Oczekując na wizytą w Papugarni spędziliśmy cudownie czas na siłowni plenerowej również w Wilkasach, urzekła nas różnorodność sprzętu. Ćwiczenia na urządzeniach są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego. Młodzież gimnazjalna miała okazję sprawdzić swoje możliwości fizyczne. Ćwiczyli chłopcy i dziewczyny, było super.

Po wizycie w cudownym miejscu - Papugarni Mazury przeszliśmy na plażę gminną w Wilkasach, podziwialiśmy jej nowe oblicze, korzystając z cudownej pogody udaliśmy się na pieszą wycieczkę brzegiem Niegocina- odwiedziliśmy AZS Wilkasy i Resort Niegocin. To był cudowny Dzień Dziecka, zjedliśmy też smaczne lodowe rożki.


 

II Wojewódzki Konkurs na Prezentację Multimedialną

5 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkasach odbył się II Wojewódzki Konkurs na Prezentację Multimedialną Promującą Książkę – Polska w legendach. Głównym celem konkursu było inspirowanie młodych ludzi nie tylko do sięgnięcia po książkę, ale także do korzystania z nowoczesnych narzędzi i środków przekazu, takich jak internet czy programy komputerowe, a przez to zachęcenia innych do czytania.

Organizatorem przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Giżycku. Konkurs został przygotowany w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej Polska w Legendach. Dzięki porozumieniu między Gminą Giżycko a Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA” możliwy był zakup atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników.

Uczestnicy reprezentowali szkoły: SOSW Giżycko, SOSW Węgorzewo, SP 3 Giżycko, SP Rydzewo, SP Gawliki Wielkie. Łącznie do zmagań przystąpiło 15 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych.

W jury zasiadły Panie: Dorota Szczęsna – wicedyrektor SOSW w Giżycku, Grażyna Imporowicz – wicedyrektor PORE w Giżycku i Anna Górska – nauczyciel w SOSW w Giżycku. Prowadzącą imprezę była Pani Marzena Orłowska, nauczyciel i bibliotekarz w SOSW w Giżycku. Swoją obecnością zaszczycił zebranych Wójt Gminy Giżycko – Pan Marek Jasudowicz, który oficjalnie otworzył imprezę i zmotywował uczestników do wzmożonego wysiłku. W przygotowaniach i realizacji konkursu wzięły udział nauczyciele z SOSW w Giżycku: Pani Marzena Jankowska – Lichacz , Pani Janina Andruszkiewicz i Pan Witold Pacześniak oraz pomoc nauczyciela - Pani Anna Gabrysiak.

Uczestnicy zaprezentowali prezentacje multimedialne dotyczące przeczytanych legend polskich. Ich zakres był ogromny i zdumiał członków jury. Były zarówno legendy z odległych krańców kraju, jak i te regionalne. Pojawiły się opowieści doskonale wszystkim znane, ale i nie zabrakło tych usłyszanych po raz pierwszy.

Zmagania uatrakcyjniły zajęcia rękodzielnicze, podczas których każdy mógł stworzyć swoją własną pamiątkę konkursową.

Wyniki prezentowały się następująco:

grupa I

I miejsce Sebastian Rubajczyk SOSW Giżycko

II Miejsce Michał Wyciszkiewicz SP Rydzewo

III miejsce Szymon Wesołek SOSW Węgorzewo                                                           

wyróżnienie Julia Ulikowska SOSW Giżycko

grupa II

I miejsce Ewelina Jakubiak SP Gawliki Wielkie

II miejsce Kacper Bajkowski SP Rydzewo

III miejsce Karolina Śliwa SOSW Węgorzewo

Wyróżnienie Robert Baranowski

 


 

Nasi zwycięzcy!

W dniu 21 maja, 2019r. na boisku sportowym Orlik przy ul. Żeromskiego w Morągu odbył się XIX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka zajęli I miejsce!
W Turnieju wzięło udział 56 zawodników w 8 drużynach Olimpiad Specjalnych, które przyjechały z Działdowa, Elbląga, Iławy, Kętrzyna, Szymanowa, Kruz, Węgorzewa oraz Giżycka.

Drużynę reprezentowali:

Emilia Czubińska
Robert Naprawski
Jakub Mazurkiewicz
Kamil Ternozek
Kacper Kwiecień
Krystian Naprawski
Kamil Kowalski

Serdecznie gratulujemy!


 

Wyprawa TRAPERSÓW

Trasa tegorocznej wyprawy TRAPERSÓW wiodła szlakiem wrocławskich krasnali. Długa droga pociągiem i nie zawsze sprzyjająca spacerom pogoda nie zniechęciła nas. Krasnali poszukiwaliśmy wszędzie... Na dworcu, ulicach, placach, w parkach i ogrodach, również w ogrodzie zoologicznym i botanicznym, a także galeriach handlowych i przy fontannach. Prócz uroczych krasnali nie zabrakło Krasnala Pomagajka i jego pomocników. Czasem pomagali nam inni - mieszkańcy Wrocławia, jednak przede wszystkim mogliśmy liczyć na siebie nawzajem.


 

 

Realizacja innowacji pedagogicznej "Przedszkolak w świecie zawodów"

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej dzieci z naszego przedszkola wybrały się do zakładu krawieckiego Pani Moniki Bogusz.
Celem wycieczki było poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego praca krawcowej jest potrzebna, jakich używa przyborów, zobaczyły kolejne etapy pracy podczas szycia, np.: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie. Obejrzały pracę maszyn wykonujących różne czynności. Podczas spotkania dzieci zadawały pani krawcowej wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Na koniec wizyty przedszkolaki otrzymały przepiękne, kolorowe woreczki.://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f600.png");">😀 
Tym miłym akcentem zakończyła się kolejna wycieczka dydaktyczna w ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkolak w świecie zawodów".
Dziękujemy Pani Monice za ciepłe przyjęcie.://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png"


 

Ja w świecie emocji

Dnia 22.05.2019 r. klasa 2 udała się z wizytą do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Giżycku. Celem wizyty były zajęcia biblioterapeutyczne pod hasłem Ja w świecie emocji. Uczniowie wysłuchali bajkę terapeutyczna dzięki której poznali metody radzenia sobie z emocjami. Dzieci również miały okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka, oraz zobaczyć bardzo interesujące książki.


 

Spotkanie z funkcjonariuszami policji

W dniu 22.05 w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w szkole. Omówione zostały konsekwencje prawne czynów zabronionych.