Z ekonomią od najmłodszych lat

Dzięki otrzymanym od darczyńców Rotary Club Giżycko,wraz z Czepczyński Family Foundation, pakietom edukacyjnym ABC ekonomii, uczniowie klas młodszych realizują fantastyczne zajęcia ekonomiczne. Poznali już historię pieniądza, jego rodzaje i formy płatności. Ćwiczą korzystając z podarowanych materiałów, bo tylko praktyczny trening pozwala opanować wiedzę i umiejętności.

11. LISTOPADA, wyjątkowa data

Apel z okazji Święta Niepodległości w obecnym roku szkolnym 2020/2021 w naszym Ośrodku został przygotowany w dużej mierze przez uczniów objętych nauczaniem zdalnym. Są to uczniowie klasy IIb BS wraz z wychowawcą Panią Alicją Śmierską.
W przygotowaniu apelu uczniów wspierali nauczyciele: Pani Milena Sałkiewicz oraz Pani Katarzyna Chodań-Predko.
Nasz tegoroczny apel przeprowadzony zostanie w formie on-line.

Pierwszy krok w przedsiębiorczość i ekonomię

W dniu wczorajszym

wraz z

przekazał uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego pakiet edukacyjny pt. „ABC Ekonomii- czyli pierwsze kroki w świecie finansów”. W zajęciach dotyczących podstaw ekonomii będą brali udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz wszystkie grupy przedszkolne. W imieniu społeczności szkoły dziękujemy za narzędzia, dzięki którym możemy wprowadzać przydatne wiadomości podczas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Niebawem dodamy fotorelację z przeprowadzonych lekcji z wykorzystaniem pakietu.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "W SWIECIE PANA KLEKSA"

28 października 2020 r. w murach naszej szkoły odbyła się niecodzienna wystawa.Dotyczyła Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego W ŚWIECIE PANA KLEKSAdla placówek specjalnych im. Jana Brzechwy

Na konkurs wpłynęło 66 prac z 5 placówek, w tym, niestety,  21 niezgodnych z regulaminem (praca grupowa, brak oprawy, niezgody temat), które zostały wyłączone z obrad Komisji Konkursowej.

W związku z brakiem prac, lub prac niezgodnych z regulaminem, w niektórych kategoriach komisja nie wyodrębniła poszczególnych laureatów.

W skład Komisji konkursowej weszli:

• p.Marzena Orłowska – nauczyciel plastyki
  • p.Marzena Jankowska-Lichacz – nauczyciel zajęć kształtujących kreatywność
  • p.Witold Pacześniak – nauczyciel techniki
Laureatami konkursu zostali:

W grupie drugiej:
  • I miejsce Iwona Bogusz z SOSW Giżycko,
  • II miejsce Laura Łazarz ZSS Kraków,
  • III miejsce Nadja Szwaja SOSW Bogumiłek,
  • wyróżniono pracę Pawła Perzankowskiego z SOSW w Łowiczu.
W grupie trzeciej:
  • I miejsce przyznano Kindze Gach z ZSSw Krakowie,
  • II miejsce Jakub Jastrzębski SOSW Łowicz,
  • III miejsce Damian Matusiewicz SOSW Giżycko.
Grupa czwarta:
  • I miejsce Artur Szpakowski SOSW Giżycko,
  • II miejsce Marcel Suski SOSW Szczecinek,
  • III miejsce Katarzyna Książek SOSW Giżycko
  • wyróżnienie dla Marcina Zdrodowskiego z SOSW w Szczecinku.
     Po uroczystym otwarciu i wręczeniu nagród uczniowie mieli możliwość zobaczenia wszystkich prac nadesłanych na konkurs plastyczny inspirowany postacią Pana Kleksa.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POMYSŁÓW!!!

WAŻNA INFORMACJA

Ważna informacja❗
Uczniowie,którzy nie ukończyli 16 roku życia mogą samodzielnie chodzić do szkoły.

122591270 1742236732609801 7451921830207791199 o

Akcja "Światełko dla nieobecnych"

Składanie kwiatów to nie jedyne sposoby upamiętnienia osób, które swoją postawą zasłużyły się dla historii i następnych pokoleń.

28 października w ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji „Światełko dla nieobecnych”. Akcja polegała na zapaleniu zniczy na opuszczonych grobach podczas wizyty na cmentarzu. Następnie uczcili miejsca pamięci poległych na cmentarzu porządkując mogiły oraz alejki.

Realizacja innowacji pedagogicznej "Hortiterapia - cztery pory roku w ogrodzie"

Kolejne działania w ramach innowacji pedagogicznej "Hortiterapia - cztery pory roku w ogrodzie". Dzieci uporządkowały z liści tereny zielone wokół szkoły.