WAŻNE

Konkurs na "Rodzinną szopkę bożonarodzeniową"

Uwaga, uwaga!
Rozstrzygnięto konkurs na „Rodzinną szopkę bożonarodzeniową”
Komisja bardzo się trudziła i miała nie lada wyzwanie...
Wszystkie szopki to istne arcydzieła.
Gratulujemy pomysłu, kreatywności i talentu.
Poniżej prezentujemy zwycięskie Rodziny.
1 miejsce: Zosia Leszek z Rodziną
2 miejsce: Oskar Krauklis z Rodziną
3 miejsce: Wojciech Kozioł z Rodziną
Serdecznie gratulujemy!

Wigilia internacka

Wigilia internacka – magia, święta i… Grinch! 
 
Było świątecznie, było magicznie, a momentami nawet zielono Podczas wigilii internackiej rozstrzygnęliśmy konkurs „Zaczarowany Pokój” – kreatywność uczestników naprawdę nas oczarowała! 
A gdy już myśleliśmy, że nic nas nie zaskoczy… pojawił się Grinch, który (o dziwo!) nie ukradł świąt, za to porwał wszystkich do śmiechu. 
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony, magiczny wieczór. Takie chwile tworzą niezapomnianą atmosferę naszego internatu! 
Dziękujemy sponsorom:
Oaza Niskie Ceny
Cukiernia U Adama Adam Kajetanowicz
Delikatesy u Teresy
Hurtownia Warzyw i Owoców
 

Turniej bowlingowy "Pokolenia na torze"

We wtorkowe popołudnie, 16. grudnia 2025 r., odbył się wyjątkowy turniej bowlingowy pod hasłem: „Pokolenia na torze”, który w ciepłej, rodzinnej atmosferze zakończył projekt „Daj mi szansę” realizowany od kwietnia 2024 r. do grudnia 2025 r. przez Olimpiady Specjalne, sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.
Na torach spotkało się 10 zawodników z naszej szkoły wraz z najbliższymi.
Było mnóstwo radości, emocji i sportowej walki do ostatniego rzutu. W rywalizacji drużynowej zwyciężyli Rodzice wspierani przez braci i siostrę zawodników, zdobywając 1041 pkt, tuż przed zawodnikami Olimpiad Specjalnych – 986 pkt. Mistrzem turnieju został Kamil Głuszonek, imponując wynikiem 163 pkt.
Z całego serca gratuluję zawodnikom oraz ich najbliższym. Dziękuję, że byliście z nami – to było piękne, pełne emocji spotkanie i prawdziwe święto wspólnej rywalizacji, które potwierdziło, że „Ważne chwile stają się niezapomniane dzięki obecności najbliższych”.


 

Najpiękniejszy prezent to obecność...

Święta to idealny moment, by pomyśleć o drugim człowieku. 17. grudnia 2025 r. nasi wychowankowie internatu udowodnili, że mają w sobie ogromne pokłady życzliwości, odwiedzając podopiecznych lokalnego DPS-u.
Drobne upominki wywołały wielkie uśmiechy, a chwile spędzone razem przypomniały nam, co w te Święta jest najważniejsze. Brawo dla naszej młodzieży!


 

"W kręgu Chopina ..."

Inspirująca lekcja historii i kultury w rytmie Chopina! 
Nasi uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, 9. grudnia 2025 r., wzięli udział w przepięknym koncercie „W kręgu Chopina – wielcy Polacy” w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku. 
Koncert w wykonaniu Duo Granat & Kreda był wyjątkowym upamiętnieniem Niepodległości, wypełnionym dziełami wielkich polskich kompozytorów (m.in. Zarębskiego, Ogińskiego i Paderewskiego).
Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu, uczniowie pogłębili swoją wiedzę o polskim dziedzictwie i poczuli ducha patriotyzmu, rozwinęli wrażliwość estetyczną poprzez kontakt z muzyką klasyczną oraz zdobyli doświadczenie społeczne i zasady zachowania w sali koncertowej.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Mamy nadzieję, że będziemy mogli wziąć udział w kolejnych, równie wartościowych inicjatywach!
 

Wieczór kolęd

Za Nami wyjątkowy wieczór pełen radości, wspólnego śpiewu i świątecznej atmosfery. Dnia 16. grudnia 2025 r., w naszym internacie, odbył się Wieczór Kolęd. Razem z harcerzami wybraliśmy się w piękną, kolędową podróż, przypominając, jak wiele ciepła i dobra jest we wspólnym byciu razem.
Dziękujemy wszystkim harcerzom za zaangażowanie, energię i serce włożone w ten wieczór, a uczestnikom za obecność i wspólne kolędowanie. Niech ten czas pozostanie z nami jak najdłużej!


 

"Rhythm of Us": Wielki Finał Wymiany Erasmus+!

Nasza wymiana młodzieżowa dobiegła końca, celebrując współpracę, kulturę i przyjaźń!
Projekt "Rhythm of Us" zakończyliśmy energetycznym show! Uczestnicy z Polski, Litwy i Łotwy zaprezentowali tradycyjne tańce narodowe, świętując swoją różnorodność kulturową. Koncert wzbogaciła prezentacja i gra na nietypowych instrumentach przez trenera, a zwieńczył go utwór finałowy wykonany wspólnie przez wszystkich – prawdziwy symbol jedności!
Po emocjach scenicznych przyszedł czas na refleksję. Przeprowadziliśmy sesję ewaluacyjną, podczas której uczestnicy podsumowali zdobyte umiejętności – od pracy zespołowej po komunikację międzykulturową.
Wzruszającym momentem było wręczenie certyfikatów Youthpass, które formalnie uznały zaangażowanie i osiągnięcia wszystkich w duchu Erasmusa+.
Serdecznie dziękujemy Fundacja Kopalnia Inicjatyw za umożliwienie nam udziału w tym wspaniałym projekcie oraz za stworzenie tej niezapomnianej przestrzeni do nauki. Szczególne słowa uznania kierujemy również do prowadzących warsztaty: Pana Wojtka i Pana Pawła (Pepe) za inspirację, profesjonalizm i wspaniałą energię!
Dziękujemy za ten niesamowity czas!

Linki do filmów z projektu: