WAŻNE

WAŻNA INFORMACJA

Od 1 do 15 czerwca oddajemy wszystkie podręczniki oraz inne książki wypożyczone ze szkolnej biblioteki.
Czekamy na Was w szkole.
 

Kącik relaksacyjny w bibliotece

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia NA Rzecz Wspierania Rozwoju Osób O Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA” zakupiono dywan puzzlowy oraz wygodne siedziska. Kącik cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów w czasie przerw.


 

Nowi czytelnicy

Pan Kleksa cieszy się niesłabnącą popularnością. Bibliotekę szkolną i Pana Ambrożego odwiedzili również uczniowie klasy I. Witamy nowych czytelników. :)

Starsi - młodszym

Wychowankowie klas starszych bardzo chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami z młodszymi kolegami. W bieżącym roku uczniowie klasy I Szkoły Branżowej podjęli się akcji propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III z dużym zainteresowaniem aktywnie słuchali w ich wykonaniu wierszy Jana Brzechwy.
Obiecujemy – ciąg dalszy nastąpi! :)

XVI Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania

Zapraszamy do udziału w XVI Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania SZTUKA SŁOWA. W tym roku zmierzymy się z książką Jana Brzechwy "Podróże Pana Kleksa".
Szczegóły wraz z kartą zgłoszenia w Regulaminie.

Dzień kropki

dzien kropkiDzień Kropki to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły.
W tym dniu rozmawialiśmy o swoich talentach, mocnych stronach.
Oglądaliśmy film stworzony na podstawie książki "Kropka" Reynoldsa oraz śpiewaliśmy kropkową piosenkę a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały kolorowe dzieła sztuki.

 

Uczniowie polecają

uczniowie polecajaW trakcie zajęć bibliotecznych uczniowie klasy VIIA stworzyli listę książek wartych przeczytania. Włożyli wiele wysiłku w sposób jej zaprezentowania. Efekty pracy możemy zobaczyć na tablicy przed biblioteką.

 

 

 

zaczytani.pl

zaczytani 1zaczytani 2Dzięki zaangażowaniu pani Moniki Czerep i akcji zaczytani.pl nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki. Wkrótce będą one dostępne na półkach. Przy tak zróżnicowanej ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. ZAPRASZAMY !!!

BOOKCROSSING w naszej szkole


bookcrossing 1Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa.

(zaczerpnięte z BOOKCROSSING POLSKA)

Nasz biblioteka włączyła się do akcji UWALNIANIA KSIĄŻEK. Na korytarzu przed biblioteką stanął regał na książki. Każdy może podejść, wziąć z półki książkę i ją przeczytać. Zachęcamy również do dokładania swoich książek.
Po przeczytaniu nie zapomnij odłożyć książkę na miejsce. Umożliwi to przeczytanie jej przez kogoś innego.
WEŹ --> PRZECZYTAJ --> ODŁÓŻ NA MIEJSCE