WAŻNE

Internat 

   W Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Giżycku mieszka około czterdziestu wychowanków, którzy funkcjonują w czterech grupach wychowawczych zróżnicowanych ze względu na wiek  oraz stopnień upośledzenia umysłowego.

   Nasz internat tętni życiem. Dzieje się u Nas naprawdę dużo. Mamy mnóstwo ciekawych zajęć i atrakcji. Wychowankowie są bardzo dumni ze swego „Drugiego Domu": - bo tak go właśnie nazywają.
   Nasze kochane Panie Dyrektorki dbają o to aby niczego nam nie zabrakło. Ciągle kupują nam nowe rzeczy aby nam umilić i ułatwić życie. Cały czas o Nas pamiętają i robią wszystko co mogą, aby życie naszych wychowanków było na jak najwyższym poziomie.
   A nasze grono przesympatycznych i dobrze wykwalifikowanych wychowawców robi wszystko, aby stworzyć jak najlepszą atmosferę i dobry klimat, oraz pełne poczucie bezpieczeństwa.
   Przez cały czas dzieci przebywają pod czujnym okiem wychowawców. Dzięki temu Internat zapewnia im wszechstronny rozwój zarówno społeczny jak i osobowościowy (czego w wielu przypadkach nie spełnia dom rodzinny). Uczy samodzielności, zasad bezpieczeństwa, systematyczności w nauce, higieny oraz kształci umiejętność poprawnej organizacji czasu wolnego.
   Nasi wychowankowie pochodzą z różnych środowisk, dlatego chcemy aby u Nas czuli się bezpiecznie i mieli wszystko, to co jest niezbędne i potrzebne do godnego życia.

Zajęcia prowadzone w internacie w ramach zajęć zorganizowanych

 1. Zajęcia sportowe, kącik majsterkowicza
 2. Ogródek internacki
 3. Zajęcia ruchowo – muzyczne
 4. Zajęcia metodą dramy
 5. Zajęcia kulinarne
 6. Zajęcia z elementami muzykoterapii
 7. Zajęcia z elementami terapii zajęciowej
 8. Zajęcia rekreacyjno – sportowe, prozdrowotne i ekologiczne
 9. Biblioterapia
 10. Wychowanie przez sztukę
 11. Zajęcia plastyczne
 12. Zajęcia relaksacyjno - usprawniające
 13. Zajęcia krawiecko - dziewiarskie

Kalendarz imprez organizowanych z udziałem wychowanków

 1. Otrzęsiny
 2. Święto Pieczonego Ziemniaka
 3. Andrzejki
 4. Wigilia
 5. Walentynki
 6. Dzień Dziecka
 7. Zabawy taneczne, dyskoteki