WAŻNE

SPORT BEZ BARIER

W ramach projektu „Sport bez barier” z programu Erasmus Sport realizowanego z partnerami z Litwy i Łotwy, do miasta Alytus na Litwie zostali zaproszeni przedstawiciele giżyckich stowarzyszeń, które przedstawiały swoje działania z zakresu kultury fizycznej w pracy z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Swoimi dobrymi praktykami podzieliły się: Stowarzyszenie „Szansa” działające przy SOSW, Stowarzyszenie ”Podaruj dziecku radość” działające przy SP nr 3 oraz Wspinaczkowy Klub Sportowy „Piżmakowe Wiewióry”.

Pobyt w Alytus na Litwie, w ramach projektu "Sport bez barier Erasmus +", to niezwykle cenna wymiana doświadczeń międzynarodowych, spotkanie grupy wspaniałych społeczników, wnioski do dalszej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych i niezwykła atmosfera.

Jak wyglądało nasze pierwsze spotkanie? Sami zobaczcie.


 

Nasi zwycięzcy!

W dniu 21 maja, 2019r. na boisku sportowym Orlik przy ul. Żeromskiego w Morągu odbył się XIX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka zajęli I miejsce!
W Turnieju wzięło udział 56 zawodników w 8 drużynach Olimpiad Specjalnych, które przyjechały z Działdowa, Elbląga, Iławy, Kętrzyna, Szymanowa, Kruz, Węgorzewa oraz Giżycka.

Drużynę reprezentowali:

Emilia Czubińska
Robert Naprawski
Jakub Mazurkiewicz
Kamil Ternozek
Kacper Kwiecień
Krystian Naprawski
Kamil Kowalski

Serdecznie gratulujemy!

Egzaminy uczniów SOSW trenujących AIKIDO

30.05 i 13.06.2018 r. odbyły się egzaminy dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego trenujących AIKIDO.
Podczas dużego wysiłku fizycznego i psychicznego uczniowie byli oceniani przez senseia Jacka Szpakowskiego (5 DAN) z Giżyckiego Klubu AIKIDO pod kątem umiejętności technicznych, kondycji, a przede wszystkim dyscypliny. Egzaminy można nazwać ukoronowaniem rocznej pracy klubu. Młodzi adepci sztuki AIKIDO prezentowali swoje umiejętności z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem. Z wynikiem pozytywnym ukończyło 11 uczniów.
Młodym sportowcom należą się gratulacje za samą odwagę i przystąpienie do egzaminu. Wszyscy otrzymali medale oraz dyplomy.
Po uroczystym zakończeniu uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wdzięczni za współpracę, okazane serce i kształcenie charakteru młodych sportowców wręczyli senseiowi prezent.
Dziękujemy jeszcze raz i życzymy dalszej wytrwałości na macie !


 

Zajęcia sportowe finansowane realizowane w ramach projektu „DAJ MI SZANSĘ”


                W roku szkolnym 2018/2019 siedmiu zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych przy SOSW uczęszcza raz w tygodniu na zajęcia z bowlingu, które odbywają się na kręgielni „BOWLING PUB” na PASAŻU PORTOWYM. Zajęcia prowadzi nauczycielka wychowania fizycznego, pani Małgorzata Warakomska. Treningi są finansowane przez PFRON z projektu „Daj mi szansę”.

            Celem powyższych zajęć jest kształtowanie i podnoszenie poziomu ogólnych umiejętności ruchowych poprzez poznanie i udział w jednej z form aktywnego wypoczynku. Wspólna nauka i zabawa jest doskonałym sposobem na poznanie samego siebie oraz najbliższego otoczenia. Zajęcia rozwijają ogólną sprawność fizyczną i psychomotoryczną, utrwalają nawyki higieniczno – porządkowe oraz kształtują umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

            Podczas zajęć na kręgielni nasi wychowankowie zapoznawali się z zasadami i przepisami gry w kręgle. Oswajają się z porażkami i sukcesami związanymi z trudem uczenia się i utrwalania nowych umiejętności. Wszyscy z niecierpliwością czekają na czwartkowe wyjścia do kręgielni.

            Dziękujemy właścicielom i pracownikom „BOWLING PUB” za udostępnienie nam obiektu oraz miłą i serdeczną atmosferę. Mamy wszyscy nadzieje, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli kontynuować i doskonalić naukę gry w kręgle.

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie

Sportowym wydarzeniem roku były XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie w dn 9-12 czerwca 2018r
Ponad 1000 zawodników z 18 Oddziałów Regionalnych z całej Polski walczylo o medale igrzysk w 11dyscyplinach.
Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało 38 sportowców startujących w ośmiu dyscyplinach. Zdobyli łącznie 38 medali: 16 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych.
W reprezentacji województwa znalazło się czterech zawodników z Giżycka- trzech w pływaniu i jeden w piłce nożnej. Są w gronie szczęśliwców którzy zdobyli medale.
- Jakub Kitowicz, zdobył złoty medal na 50m stylem dowolnym w czasie 0.42:54s oraz złoto na 25m dowolnym 0.18:32s.
- Maciej Glica brązowy medal na 25m stylem dowolnym z czasem 0.17:71. i złoto na 50m z czasem 0.39:12s. O kolorze medali decydowały ułamki sekundy.
- Karol Jarosz zdobył srebrny medal na 25m. Sztafeta 4x25m z udziałem giżyckich zawodników wywalczyła również srebro.
Na legendarnym Stadionie Śląskim miał okazję zagrać Damian Święszkowski który wraz z drużyną piłkarzy nożnych z województwa warmińsko-mazurskiego wywalczył brązowy medal. Obowiązki trenerów reprezentacji naszego województwa pełnili m.in Janina Andruszkiewicz i Emanuel Zeman z SOSW w Giżycku.
Złote medale zdobyte podczas igrzysk na Śląsku to zarazem szansa na wyjazd na Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w marcu 2019 r. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojedzie 64 zawodników reprezentujących 17 dyscyplin.
Pobyt na Igrzyskach to nie tylko zmagania o medale ale też wiele atrakcji i okazji do poznania nowych miejsc i ludzi. Każdy z uczestników z pewnością na długo zapamięta Ceremonię Otwarcia w katowickim ,,Spodku” z udziałem m.in. Anny Lewandowskiej, imprezę integracyjną na Stadionie Śląskim w Chorzowie, wspaniały koncert w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej z najdoskonalszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie.
Podczas igrzysk zawodnicy uczestniczyli również w Programie Zdrowi Sportowcy.