WAŻNE

Realizacja projektu "Daj mi szansę!!"

W ramach projektu „Daj mi szansę!", koordynowanego przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie, dofinansowanego ze środków z PFRON, zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych przy SOSW mogli nabywać i doskonalić swoje umiejętności w bowlingu. Zajęcia odbywały się na profesjonalnym obiekcie. Założenia projektu to zachęcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną do treningów w konkretnej dyscyplinie sportowej. Dnia 04.04.2024r. w kręgielni na Pasażu Portowym odbył się Szkolny Turniej Bowlingowy dla Uczniów i Absolwentów SOSW w Giżycku. W zawodach uczestniczyło 17 zawodników w trzech grupach. Celem turnieju było podsumowanie całorocznego treningu, popularyzacja gry w kręgle jako formy wypoczynku i spędzania wolnego czasu, integracja w duchu zdrowej i radosnej sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i POZDRAWIAMY.
Wyniki:
I Grupa:
I miejsce Michał Czajka
II miejsce Adrian Cymcyk
III miejsce Jakub Kitowicz
II Grupa:
I miejsce Konrad Kotarski
II miejsce Kamil Głuszonek
III miejsce Jakub Zawiski
III Grupa:
I miejsce Natalia Białoń
II miejsce Łukaszuk Weronika
III miejsce Emilia Białoń


 

IX Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych już za nami!

Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca 2024 r., na gościnnym obiekcie Pływalni Krytej MOSiR rywalizowało 55 zawodników z 8 Klubów Olimpiad Specjalnych z naszego województwa. Zawody organizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych SZANSA oraz Pływalnia Kryta MOSiR. Celem imprezy było wyłonienie zawodników do reprezentacji na zawody ogólnopolskie w Rybniku oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do regularnych treningów pływackich.

Klub Olimpiad Specjalnych przy SOSW w Giżycku reprezentowali uczniowie: Jakub Kitowicz, Damian Matusiewicz, Kamil Głuszonek, Jakub Zawiski, Aleksander Mischel, Jakub Budny, Jakub Gadomski, Julia Zawojska, Konrad Kotarski, Michał Jastrzębski oraz absolwenci: Karol Jarosz, Adrian Cymcyk , Kamila Jagaczewska, Mateusz Koroś, Marcin Olszewski, Michał Czajka i Magda Caban.

Ogromny wkład w organizację i przebieg imprezy wnieśli pracownicy SOSW, pracownicy pływalni, sędziowie, lekarz zawodów, ratownicy i wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy.

Do grona Przyjaciół Olimpiad Specjalnych dołączyli nowi partnerzy, którzy wspierają nasze działania od wielu lat.
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, rodzicom i gościom za okazane serce oraz wspaniałe kibicowanie.


 

Nurkowanie to nasza nowa pasja!

Paradoksalnie żeby wejść wyżej, trzeba zejść niżej.
Nurkowanie wgłąb siebie wyzwala autentyczność, spokój , plany skrojone na miarę, otwiera oczy i serca!
Dziękujemy Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych za możliwość czerpania wiedzy, Waszą otwartość i zaangażowanie, bo dzięki temu zrodziły się niesamowite plany i otworzyły osoby, które nigdy, by siebie o to nie podejrzewały ...


 

CHWALIĆ SIĘ TYM CO DOBRE TRZEBA! WIĘC CHWALIMY SIĘ NAJLEPSZYM!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie w postaci dofinansowania na wyposażenie sali gimnastycznej oraz rehabilitacyjnej!!!!
Dzięki temu udało się zakupić nowy sprzęt sportowy i rehabilitacyjny.
Worki i gruszki bokserskie, maty gimnastyczne i rehabilitacyjne, kijki do nordic walking, sprzęt podwieszany, trampolina, sprzęt do gimnastyki powietrznej, rękawice bokserskie i bramkarskie, nakolanniki do siatkówki czy sprawnościowe tory przeszkód, a nawet … nosidełko górskie dla dzieci!
To tylko niektóre z nowości, które zagościły na sali sportowej i rehabilitacyjnej.
Całkowita wartość dofinansowania wyniosła prawie 32.000 złotych, co otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie kształcenia i rozwijania pasji sportowych uczniów. Jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt zachęci uczniów do aktywności fizycznej, wspierając zdrowy tryb życia, a tym samym rozwijając umiejętności sportowe. Pierwsze dostawy już za nami! Czekamy z niecierpliwością na następne!


 

Mikołajkowe Spotkanie Olimpiad Specjalnych

1 grudnia 2023 r. zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych przy SOSW w Giżycku w składzie: Jakub Kitowicz, Jakub Zawiski, Michał Jastrzębski, Damian Matusiewicz, Kamil Głuszonek, Aleksander Mischel, pod opieką Pani Doroty Szczęsnej oraz Sylwii Krzywańskiej, uczestniczyli w "Mikołajkowym Spotkaniu Olimpiad Specjalnych w Elblągu". Reprezentanci Klubów Olimpiad Specjalnych województwa warmińsko-mazurskiego aktywnie i wesoło spędzili czas podczas zabaw ruchowych i tanecznych.
W międzyczasie opiekunowie zdobywali informacje na temat programu dotyczącego zdrowego stylu życia "Badź FIT".
W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy odwiedzili Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu i obejrzeli film holograficzny "Historię ponad granicami".
To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.


Ps. Dziękujemy Panie Leszku za bezpieczną podróż.