WAŻNE

Egzaminy uczniów SOSW trenujących AIKIDO

30.05 i 13.06.2018 r. odbyły się egzaminy dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego trenujących AIKIDO.
Podczas dużego wysiłku fizycznego i psychicznego uczniowie byli oceniani przez senseia Jacka Szpakowskiego (5 DAN) z Giżyckiego Klubu AIKIDO pod kątem umiejętności technicznych, kondycji, a przede wszystkim dyscypliny. Egzaminy można nazwać ukoronowaniem rocznej pracy klubu. Młodzi adepci sztuki AIKIDO prezentowali swoje umiejętności z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem. Z wynikiem pozytywnym ukończyło 11 uczniów.
Młodym sportowcom należą się gratulacje za samą odwagę i przystąpienie do egzaminu. Wszyscy otrzymali medale oraz dyplomy.
Po uroczystym zakończeniu uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wdzięczni za współpracę, okazane serce i kształcenie charakteru młodych sportowców wręczyli senseiowi prezent.
Dziękujemy jeszcze raz i życzymy dalszej wytrwałości na macie !


 

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie

Sportowym wydarzeniem roku były XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie w dn 9-12 czerwca 2018r
Ponad 1000 zawodników z 18 Oddziałów Regionalnych z całej Polski walczylo o medale igrzysk w 11dyscyplinach.
Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało 38 sportowców startujących w ośmiu dyscyplinach. Zdobyli łącznie 38 medali: 16 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych.
W reprezentacji województwa znalazło się czterech zawodników z Giżycka- trzech w pływaniu i jeden w piłce nożnej. Są w gronie szczęśliwców którzy zdobyli medale.
- Jakub Kitowicz, zdobył złoty medal na 50m stylem dowolnym w czasie 0.42:54s oraz złoto na 25m dowolnym 0.18:32s.
- Maciej Glica brązowy medal na 25m stylem dowolnym z czasem 0.17:71. i złoto na 50m z czasem 0.39:12s. O kolorze medali decydowały ułamki sekundy.
- Karol Jarosz zdobył srebrny medal na 25m. Sztafeta 4x25m z udziałem giżyckich zawodników wywalczyła również srebro.
Na legendarnym Stadionie Śląskim miał okazję zagrać Damian Święszkowski który wraz z drużyną piłkarzy nożnych z województwa warmińsko-mazurskiego wywalczył brązowy medal. Obowiązki trenerów reprezentacji naszego województwa pełnili m.in Janina Andruszkiewicz i Emanuel Zeman z SOSW w Giżycku.
Złote medale zdobyte podczas igrzysk na Śląsku to zarazem szansa na wyjazd na Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w marcu 2019 r. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojedzie 64 zawodników reprezentujących 17 dyscyplin.
Pobyt na Igrzyskach to nie tylko zmagania o medale ale też wiele atrakcji i okazji do poznania nowych miejsc i ludzi. Każdy z uczestników z pewnością na długo zapamięta Ceremonię Otwarcia w katowickim ,,Spodku” z udziałem m.in. Anny Lewandowskiej, imprezę integracyjną na Stadionie Śląskim w Chorzowie, wspaniały koncert w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej z najdoskonalszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie.
Podczas igrzysk zawodnicy uczestniczyli również w Programie Zdrowi Sportowcy.


 

Obóz żeglarski "Nieprzetarty rejs"

W dniach 13-16.06.2016 grupa uczniów pod opieka nauczycieli: Adama Paczkowskiego i Emanuela Zemana wzięła udział w kolejnej edycji obozu żeglarskiego "Nieprzetarty Rejs".


IV Turniej Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Olecku

22.02.2018 roku reprezentacja szkoły wzięła udział w IV Turnieju halowej piłki nożnej w Olecku, gdzie jechała w roli obrońcy tytułu najlepszej drużyny. Piękno sportu polega jednak na tym, ze nie zawsze faworyt wygrywa… Odmłodzona drużyna Pana Emanuela Zemana zajęła w tym roku III miejsce. Nasi zawodnicy już zapowiadają walkę o odzyskanie tytułu za rok. :)
GRATULUJEMY!!!