WAŻNE

Projekt "Daj mi szansę"

Klub Olimpiad Specjalnych przy SOSW w Giżycku
Za nami kolejny rok realizacji projektu współfinansowanego przez PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Daj mi szansę"
Celem projektu jest organizacja profesjonalnych zajęć treningowych dla zawodników OS Polska, podniesienie umiejętności społecznych, usprawnienie funkcjonowania w życiu prywatnym, społecznym, podnoszenie sprawności fizycznej i promowanie zdrowego stylu życia.
15.03.2023 r. odbyły się zawody bowlingowe o tytuł Mistrza Projektu Daj mi szansę!

 W kategorii dziewcząt:

1. miejsce zdobyła Weronika Łukaszuk,
2. miejsce zajęła Jolanta Choroszko,
3. miejsce Emilia Białoń.


W kategorii chłopców najlepszy okazał się:

1. Dariusz Leśniewski,
2. Konrad Kotarski,
3. Jakub Traczyński

Gratulacje!

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Rybnik 2022 

Mamy BRĄZOWY ?MEDAL w sztafecie ?‍♂️? (relacja z 7 maja 2022 r.)
I tak właśnie wielkim sukcesem uczniowie kończą "XII OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH Rybnik 2022"

✔️Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym hartem ducha i walecznością.
✔️Byli dla siebie nie tylko rywalami na torach pływackich, ale też służyli sobie nawzajem wsparciem i motywacją do walki
✔️Każdy start uczestników to wielkie emocje i źródło wzruszeń, a chwile sukcesów i wręczania medali były ukoronowaniem ich ciężkiej pracy i na zawsze pozostaną w pamięci uczestników.
✔️Sam udział w Mistrzostwach Polski to dla uczniów ogromny powód do dumy i okazja do sprawdzenia swoich sił i umiejętności. Udział w tegorocznych Mistrzostwach zakończył się dla uczniów SOSW wielkim sukcesem ? ?
✔️A przejechali ponad 600km w jedną stronę...?? Pozdrawiamy ✋


 

VIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Giżycko 2022

W sobotę, 12 marca, na Pływalni Krytej MOSIR odbył się VIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Giżycko 2022. Kolejny raz mogliśmy, wraz z zawodnikami, przeżyć niezwykłe emocje oraz radość z osiągniętych wyników.

Organizatorzy to SOSW w Giżycku, Pływalnia Kryta MOSIR oraz giżycki Klub Olimpiad Specjalnych i Stowarzyszenie ,,Szansa” w Giżycku.

Zawody rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia z prezentacją ekip. Flagę na maszt, przy dźwiękach hymnu, wciągnęli przedstawiciele zawodników: Jakub Kitowicz, Damian Matusiewicz, trener Adam Paczkowski, przedstawiciel rodziców - pani Marzena Matusiewicz. Przysięgę olimpijską w imieniu zawodników złożył Krystian Grygojć z Giżycka. W zawodach rywalizowało ponad 60 zawodników. Reprezentowali 9 ośrodków województwa warmińsko-mazurskiego: Elbląg, Jeziorany, Kętrzyn WTZ, Olsztyn, Pisz, Orzysz, Ryn, Siedliska, Giżycko. Gościnnie wystąpili zawodnicy reprezentujący Stowarzyszenie „Podaruj Dziecku Radość” przy SP nr 3 w Giżycku oraz zawodnicy z Litwy. W zależności od możliwości i umiejętności startowano na dystansach od 25m ze sprzętem i asystą do 100m. Uczestnicy mogli startować w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych za 1, 2 i 3 miejsce wręczano medale, a za miejsca poza podium - pamiątkowe wstążki. Podczas wspaniałej sportowej rywalizacji zawodnicy reprezentowali swoje umiejętności pływackie, bili rekordy, walczyli o możliwość startu w zawodach ogólnopolskich. Zawodnikom gorąco dopingowali przybyli goście. Bezcenną pomocą organizatorom mityngu służyli rodzice giżyckich zawodników, profesjonalni sędziowie, ratownicy, wolontariusze, uczniowie giżyckich szkół, członkowie Stowarzyszenia Aktywne Giżycko.

W organizacji zawodów pomogli niezawodni od lat, partnerzy: PEC w Giżycku, ZUOK w Spytkowie, Zakład Produkcyjno-Handlowy „MARK”, Gminna Spółdzielnia w Gajewie, Centrum Ogrodnicze u MARKA, Delikatesy u Teresy, Andrzej Kitowicz, Stowarzyszenie Aktywne Giżycko. Do grona partnerów naszych zawodów dołączyła w tym roku Polska Spółka Gazownictwa oraz Piekarnia Gruzińska PENOVANI.


Wszystkim serdecznie dziękujemy ???


27 kwietnia Dniem Sportu w Wojsku Polskim
 
Aktywne obchody dnia sportu wojskowego
➡️ 27 kwietnia 2022 r. kilku śmiałków naszej szkoły integrowało się z żołnierzami, którzy obchodzili "Dzień sportu wojskowego i zdrowego trybu życia" w Wilkasach
➡️ Inicjatywa realizowana była w całej Polsce 
➡️ Tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa 
➡️ Dziękujemy żołnierzom 41 Batalionu Lekkiej Piechoty za gościnność wojskową
Ps. Wojskowa grochówka była pyszna.
 

Ścianka wspinaczkowa w naszej szkole
 
     Wspinaczka to bardzo ciekawa, atrakcyjna i wyzwalająca adrenalinę dyscyplina sportu. Jednak uczestnicy zajęć uprawiają ją raczej amatorsko, w celu poprawy własnej sprawności fizycznej i koordynacji. W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy wspinaczki i są pod wykwalifikowaną opieką asekuracyjną. Zaznajamiają się również z właściwymi technikami dotyczącymi wspinaczki, co w przyszłości być może przyda się w praktycznym pokonywaniu nie tylko dróg wspinaczkowych, ale również wielu ciekawych tras turystycznych np. w Tatrach.
Adresatem zajęć na ściance wspinaczkowej są chętni uczniowie