Realizacja innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie"

Uczniowie, w ramach innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie", założyli, w marcu 2024 r., Ogródek Wiosenny, w którym mogą rozwijać swoje pasje ogrodnicze oraz uczyć się o roślinach. Dzieci wysiały rzeżuchę, owies, paprykę. Posadziły biocebulkę oraz hiacynty. Zadanie to nie tylko umożliwia im kontakt z naturą, ale także wspiera rozwój odpowiedzialności i dbałości o otoczenie. Uczniowie od początku, czyli od zakupu nasion, przygotowania gruntu, po codzienne podlewanie i pielęgnację, angażowali się w pracę. Podczas pracy nad Ogródkiem Wiosennym, wychowankowie zdobyli praktyczne umiejętności ogrodnicze, ucząc się o wymaganiach roślin, sposobach pielęgnacji oraz znaczeniu odpowiedniej pielęgnacji dla ich wzrostu i rozwoju. Ogródek Wiosenny stał się miejscem nie tylko nauki, ale także relaksu i radości z obserwowania wzrostu i kwitnienia roślin.