Konkurs "Na patriotyczną nutę"

We wtorek 07.11.2017r. uczniowie  naszego Ośrodku przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim polskiej poezji patriotycznej „Na Patriotyczną Nutę 2”. Organizatorami konkursu poezji patriotycznej były panie: Alicja Śmierska-nauczyciel historii i wos –u  oraz Ewa Ostrowska-oligofrenopedagog.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, przystąpiło do niego 33 uczniów. Wybrane przez siebie utwory recytowali  przed komisją złożoną z pań: Katarzyny Rzeczyckiej – dyrektora Ośrodka,  polonistki: Elżbiety Kobielskiej oraz Katarzyny Kwiatkowskiej -szkolnego psychologa. Uczestnicy zaprezentowali najpiękniej jak potrafili utwory opisujące naszą piękną Ojczyznę.

Spośród tych uczestników  komisja wyłoniła po 3 najlepszych recytatorów w dwóch grupach wiekowych:

Ze szkoły podstawowej czołowe miejsca zdobyli:

I miejsce – Patryk Jonik

II miejsce  – Emilia Białoń

III miejsce  – Łukasz Orliński

Z klas starszych:

I miejsce – Krystian Grygojć

II miejsce – Magdalena Marta Bielińska

III miejsce – Robert

Wyróżnieni Uczniowie:

Piotr Brant

Za udział w tym konkursie uczniowie otrzymali dyplomy drobne nagrody rzeczowe, słodkości oraz w postaci najwyższych ocen z recytacji z przedmiotu historia. Poza tym zaprezentują się oni podczas Uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.