II WOJEWÓDZKI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

29 kwietnia w naszej szkole odbył się II Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny pod nazwą "Orto-Zgadula". W tym roku brało w nim udział sześć trzyosobowych drużyn. Byli to uczniowie z Łupek, Ełku, Kętrzyna, Grajewa, Gołdapi i z Giżycka. Wszyscy uczestnicy konkursu wyjechali z nagrodami.

Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z 12 zadań, w którym mogli wykazać się zarówno swoją umiejętnością poprawnego pisania, znajomością zasad pisowni jak i czytania ze zrozumieniem. Test nie należał do łatwych, lecz uczestnicy konkursu poradzili sobie z nim znakomicie. Do konstrukcji testu posłużono się zadaniami nadesłanymi przez nauczycieli przedmiotu ze szkół uczestniczących w rywalizacji. Image

Pierwsze miejsce zajęła Martyna Masiewicz z Grajewa (87 pkt), drugie Marta Krupowicz z Ełku (83 pkt), trzecie Dorota Jobczyńska z Giżycka (81 pkt). Drużynowo zwyciężyły uczennice z Giżycka: Dorota Jobczyńska, Barbara Szymalak i Alicja Murawiecka wynikiem 235 pkt przed Ełkiem (229 pkt) i Kętrzynem (215 pkt).

Prowadzący: Elżbieta Kobielska