WAŻNE

Metoda Biofeedback


   Metoda Biofeedback jest metodą pozwalającą kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga relaksować się, radzić sobie ze stresem, poprawia szybkość myślenia, kreatywność i pamięć.
    Technologia została opracowana przez naukowców z NASA w Amerykańskim Centrum Badań Kosmicznych. Początkowo wykorzystywano ją do szkolenia astronautów i pilotów.
Z dobrodziejstw metody dziś może skorzystać prawie każdy.
   Metoda jest skuteczna zarówno dla dzieci jak i dorosłych, poprawia szybkość zapamiętywania, uczenia się i przypominania sobie materiału przed sprawdzianem lub egzaminem. Przyswajanie materiału odbywa się szybciej i dłużej pozostaje w pamięci. Ułatwia naukę języków obcych. Uważa się, że większość z nas wykorzystuje możliwości mózgu tylko w 5%. Trening EEG Biofeedback zwiększa to wykorzystanie nawet do 25-30%. Pod wpływem treningów istnieje możliwość tworzenia nowych połączeń, zastąpienie funkcji innym obszarem, powstanie nowych synaps.    Metoda stwarza możliwość korygowania dysfunkcji mózgowych powstałych w wyniku zaburzeń rozwoju mózgu oraz jego zaburzeń.


  Treningi poprawiają koncentrację uwagi, szybkość uczenia się, zapamiętywanie, przypominanie i utrwalanie wiadomości, zwiększają kreatywność oraz wpływają na pozytywne myślenie, polepszenie samopoczucia.
Dzięki treningom EEG Biofeedback uczymy się panować nad swoimi falami mózgowymi. Osoba wykonująca trening uczestniczy w specjalistycznych grach wideo, którymi kieruje jedynie przy pomocy własnych myśli.

Metoda jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

 

Specjaliści prowadzący zajęcia: Małgorzata Czopińska, Katarzyna Łatacz