WAŻNE

Popołudniowe zajęcia sportowe w przedszkolu

Sport to ruch, radość i zdrowie przekonały się o tym przedszkolaki,8 kwietnia, na zajęciach popołudniowych. Dzieci ćwiczyły koordynację ruchową, celność i orientację w swoim ciele.


 

Przedświąteczne przygotowania

25 marca 2024 r. przedszkolaki przygotowywały się do Świąt Wielkiej Nocy. Tego dnia, w niezwykle kreatywny sposób, dzieci malowały jajka, które posłużyły im do wykonania ciekawych stroików.


 

Zwierzęta egzotyczne

Każdy tydzień w naszym przedszkolu, to niesamowita przygoda. W ostatnim czasie poznawaliśmy różne "Zwierzęta egzotyczne". Dzięki proponowanym aktywnościom, przedszkolaki wzbogaciły wiedzę o zwierzętach, rozwijały spostrzegawczość, logiczne myślenie, doskonaliły umiejętności motoryczne.


 

Spotkanie wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas.
Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu dziś nastał ten wspaniały moment – spotkanie wigilijne.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również to, co najważniejsze - wzmacniają bliskie, serdeczne relacje.


 

Przedszkolne kolędowanie

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości i refleksji. 20 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolędowanie, które wprowadziło wszystkich w ten niezwykły, świąteczny nastrój. Bardzo dziękujemy Polana Kultury w Orzyszu za tak nastrojowy poranek wśród dźwięków kolęd.


 

Poznajemy pracę fotografa

Przedszkolaki w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, poznają różne zawody, wykonywane przez osoby dorosłe. 18 grudnia 2023 r. poznały m.in. na czym polega praca fotografa. Wiedzą, że każda praca jest ważna i potrzebna i, że każdy zawód należy szanować. Zwieńczeniem tematu o tym zawodzie była profesjonalna sesja zdjęciowa wykonana przez Panią Anię z No to FOTO.
Dzięki pięknie zorganizowanej dekoracji zimowo - świątecznej i doskonale dobranym ubiorom, przedszkolaki cudownie wkomponowały się w zimową scenerię. Dzieci uroczo pozowały, a na ich twarzach nie brakowało uśmiechu. Trzeba też mieć dużo cierpliwości do modelek i modeli.
Piękne zdjęcia i profesjonalizm.
No to FOTO dziękujemy za współpracę.


 

Obchody Dnia Guzika

W tym tygodniu (11-15.12.2023) na zajęciach popołudniowych przedszkolaki również obchodziły "Dzień Guzik". Najpierw była pogadanka na temat zastosowania guzików. Następnie dzieci dostały nie lada wyzwanie. Okazało się, że niegrzeczny Elf Psikus pomieszał wszystkie guziki Pani Mikołajowej. Dzieci pomogły posegregować je wg koloru, wielkości oraz kształtu. Potem były zawody, które polegały na przesunięciu guzika po torze tak, żeby z niego nie wypadł. Wymagało to niesamowitej zręczności i skupienia. Wszyscy uczestnicy podołali temu wyzwaniu. Na koniec dzieci wspólnie zrobiły masę solną, w której szukały ukryte guziki oraz robiły guzikowe stempelki


 

III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami"
 
W roku szkolnym 2023/24 przedszkolaki biorą udział w III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami”. Cele projektu: wielozmysłowe postrzeganie świata, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych, tworzenie warunków do kształtowania świadomości własnego ciała, rozbudzenie kreatywności.
W październiku zostało zrealizowane pierwsze zadanie jakim był sensoryczny tor przeszkód. Do stworzenia aktywności wykorzystano dary jesieni: kukurydzę, kasztany, dynie, liście, szyszki, suche kwiaty, żołędzie, orzechy. Poprzez zabawę były stymulowane niemalże wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, węch oraz słuch.
 

Dzień Przedszkolaka

20 września 2023 r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. To jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu przedszkolnym. W tym roku z tej okazji wspólnie z nami bawili się również rodzice. Było mnóstwo kolorów, uśmiechów, muzyki, zabaw i radości.

Koledzy i koleżanki, ślemy Wam najlepsze życzenia.


 

Dogoterapia
 
W obecnym roku szkolnym z zajęć dogoterapii korzystają przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.
W pierwszym tygodniu dzieci pracowały z Zolą, zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem, poznały czynności pielęgnacyjne, nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę.
A już w przyszłym tygodniu spotkanie z drugim pracującym u nas psem - Cleo.
 

Pierwsze koty za płoty!
 
Pierwsze dni roku szkolnego 2023/24 w przedszkolu mijają nam na adaptacji dzieci najmłodszych, wspaniałej zabawie i wytężonej pracy.
To będzie wspaniały rok przedszkolny!!!