228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (obecnie 228) uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

W związku z tym wydarzeniem dnia 30.04.2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięła udział klasa III Gimnazjum wraz z wychowawcą Alicją Śmierską. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

Myślę, że wszyscy zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Mam nadzieję, że to nasze spotkanie zachęciło zebranych do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Przypomnieliśmy sobie jakże ważne jest to wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie        i nie buduje przyszłości. Pamiętajcie o tym.