Konkurs poezji patriotycznej

W czwartek 08.11.2018r. uczniowie naszego Ośrodku przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim polskiej poezji patriotycznej „Na Patriotyczną Nutę”. Organizatorami konkursu poezji patriotycznej były panie: Alicja Śmierska-nauczyciel historii i WOS –u, Ewa Ostrowska-oligofrenopedagog, Danuta Grzywacz – logopeda oraz Milena Sałkiewicz – oligofrenopedagog przedszkola.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, przystąpiło do niego 37 uczniów. Wybrane przez siebie utwory recytowali  przed komisją złożoną z pań: Doroty Szczęsnej – wicedyrektora Ośrodka, polonistki: Anny Górskiej oraz logopedy – Danuty Grzywacz .

Uczestnicy zaprezentowali najpiękniej jak potrafili utwory opisujące naszą piękną Ojczyznę.

Spośród tych uczestników komisja wyłoniła po 3 najlepszych recytatorów w dwóch grupach wiekowych:

Ze Szkoły Podstawowej i Zespołów Edukacyjnych czołowe miejsca zdobyli:

I miejsce – Krystian Grygojć

II miejsce  – Natalia Białoń

III miejsce  – Patrycja Pieńkowska

Z klas starszych- III Gimnazjum:

I miejsce – Emilia Czubińska

II miejsce – Magdalena Marta Bielińska

III miejsce – Robert Naprawski

Wyróżnieni Uczniowie:

Olaf Gabała, Karol Oleński – przedszkole, Teofil Sinkiewicz – ZE, Szymon Serowik – klasa VII A

Za udział w tym konkursie uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe - książki, słodkości oraz w postaci najwyższych ocen z recytacji z przedmiotu historia. Poza tym zaprezentują się oni podczas Uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.