WAŻNE

Materiały pokonferencyjne 2019

 

 

 Konferencja

Zapraszamy Państwa na IV Konferencję organizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku p.t.: „Oswoić lęki i trudności dziecka – zauważ, pomóż, wspieraj”, która odbędzie się 17 maja 2019 roku.

Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

www.prezydent.pl

Czas: godz. 9.00 – 15.00;

Miejsce: Ekomarina Giżycko, ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko.


            W ramach organizowanej konferencji planowane są prelekcje doświadczonych, wysokiej klasy specjalistów: lekarza psychiatry, psychologa, pedagoga czy również rodzica dziecka aktualnie borykającego się z mutyzmem wybiórczym oraz rodzica, którego dziecko pokonało ten problem.

            Lęków występujących u dzieci jest wiele, ale czy każdy wymaga od razu specjalistycznych działań?

Nasi prelegenci szczegółowo omówią, które z nich, choć niepokojące, to jednak mieszczą się w granicach normy oraz w przypadku, których należy podjąć konkretne strategie terapeutyczne i kiedy.

To, że rola rodzica w procesie wychowania jest kluczowa wie każdy, ale na konferencji dowiemy się jaki jest wpływ lękowej osobowości opiekuna na rozwój dziecka, czym są i czym skutkują błędy wychowawcze, takie jak m.in.: straszenie dzieci, nadopiekuńczość.

Nie zabraknie również tematów z obszaru zaburzeń psychicznych występujących u osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera.

Szczególne miejsce na naszej konferencji przypadło jednak tematowi MUTYZMU WYBIÓRCZEGO, który nadal jest mało znany zarówno w środowisku specjalistów, nauczycieli, jak i rodziców, a jednocześnie dotyka wiele osób.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracji dokonujemy przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na stronie soswgizycko.pl już 6 marca. www.soswgizycko.pl/konferencje-szkolenia

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie.


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna Wójtowicz tel.: 695 358 234.

Do zobaczenia!

Szkolenie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu p.t „Mowa jest srebrem, a mutyzm wybiórczy zaburzeniem lękowym” w sobotę 18 maja 2019 r. w sali konferencyjnej COS Giżycko, ul. Moniuszki 22, w godzinach 9:00-15:00. Szkolenie poprowadzi Anna Strzelecka (Irlandia).                            

Szkolenie organizowane jest we współpracy z Fundacja Mutyzm Wybiórczy – Reaktywacja i Powiatowym Ośrodkiem Szkolenia Nauczycieli w Giżycku.

Celem szkolenia jest zapoznanie Państwa z rzetelną i aktualną wiedzą na temat mutyzmu wybiórczego oraz przekazanie metod i technik do pracy z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym.

Anna Strzelecka jest mamą dziewczynki, która pokonała mutyzm wybiórczy. Swoją wiedzę zdobywała u największych autorytetów w tej dziedzinie Maggie Johnson i Alison Wintgens. Jest współautorką książki dla dzieci: „Mutyzm wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą", współtwórczynią Fundacji Mutyzm Wybiórczy - Reaktywacja. Prowadzi webinaria o mutyzmie wybiórczym i grupę wsparcia na facebooku dla rodziców, nauczycieli oraz specjalistów pracujących
z dziećmi z mutyzmem wybiórczym.

Tematyka szkolenia:

  1. 1. Czym jest mutyzm wybiórczy?
  2. 2. Czynniki predysponujące, wywołujące i podtrzymujące lęk przed mówieniem.
  3. 3. Współpraca między poradnią, szkołą lub przedszkolem oraz rodzicami dziecka.
  4. 4. Obciążenie komunikacyjne i jego wpływ na terapię dziecka.
  5. 5. Dziecko jako aktywny partner.
  6. 6. Planowanie strategii terapeutycznych w oparciu o wielowymiarowy model swobodnego mówienia.
  7. 7. Najczęściej popełniane błędy w stosunku do dzieci z mutyzmem wybiórczym - jak ich uniknąć?

Koszt szkolenia 250 zł

Ilość miejsc ograniczona. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie już od 6 marca.

 

Zapisy już od 6 marca!!!

ZAPRASZAMY!!!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: Katarzyna Wójtowicz, tel. 695 358 234

plakat konferencja

mowa jest srebrem