WAŻNE

Zajęcia z dogoterapii

"Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie".
J. Billings

Dnia 5 marca 2014r gościliśmy w naszym Ośrodku laureata konkursu plastycznego „Zwierzę moim przyjacielem". Rafał uczeń SP nr 3 spotkał się na zajęciach z dogoterapii z sunia Ledą. Oboje szybko się ze sobą zaprzyjaźnili. Chłopiec chętnie poznawał jej zachowanie i zwyczaje. Wspólny czas wypełniły zabawy i ćwiczenia oraz różne zagadki i konkursy. Równie ważnym elementem spotkania było poznanie i przestrzeganie bezpiecznego kontaktu z psami.
Zabawa z psem była nie tylko formą miłego spędzania czasu, ale przede wszystkim spełniła ważną rolę terapeutyczną i edukacyjną, gdyż podczas zajęć dogoterapii wspierany jest rozwój fizyczny, psychiczny i poznawczy dziecka.
Ćwiczenia z udziałem Ledy wpływają na większe skupienie uwagi, wywołują radość, motywują do podejmowania coraz trudniejszych zadań. Uśmiech na twarzy Rafała był dowodem na to, że taka metoda jest ważna i potrzebna w pracy z dzieckiem.
Leda chętnie towarzyszy dzieciom wspierając ich funkcjonowanie i rehabilitacje zarówno ruchową jak i umysłową pomagając przezwyciężać napotykane trudności.