WAŻNE

XII Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania

„PIĘKNO W ZASIĘGU RĘKI”

Takie hasło przewodnie towarzyszyło uczestnikom XII Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „SZTUKA SŁOWA” zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Giżycku przy współpracy z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

          21 października teren ZUOK-u rozbrzmiewał nie tylko przejętymi głosami konkursowiczów czytającymi wybrane fragmenty literatury  opisujące piękno otaczającego nas świata i poruszające problematykę ekologii, lecz również dźwiękami muzyki i śpiewu.

         Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim z terenu naszego województwa. Na nasze zaproszenie odpowiedziały ponownie szkoły z Węgorzewa, Olsztyna, Mrągowa, Gołdapi, Szczytna. Oczywiście nie zabrakło gospodarzy – uczniów SOSW w Giżycku.

         Celami konkursu, oprócz kształcenia umiejętności pięknego czytania, były m.in. propagowanie czystości języka polskiego, rozbudzenie zamiłowania do literatury, podnoszenie świadomości ekologicznej jak również integracja uczniów z różnych szkół oraz ze środowiskiem lokalnym.

          Miłym akcentem tegorocznego spotkania był występ uczniów Czerniachowskiej Szkoły Muzycznej MAJDO z obwodu kalingradzkiego oraz grupy dzieci i młodzieży, członków Stowarzyszenia Polonijnego „Dom Polski” im.F.Chopina w Czerniachowsku.

        Dziękujemy wszystkim przybyłym za to, że chcieli z nami spędzić w serdecznej atmosferze tych kilka godzin w pochmurny i deszczowy dzień.

 

Zapraszamy za rok.