WAŻNE

XIII Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania "Sztuka słowa"

To już XIII WOJEWÓDZKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „SZTUKA SŁOWA”

Czy trzynastka może być szczęśliwa? Z pewnością tak! Dla wszystkich laureatów XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „SZTUKA SŁOWA”, który odbył się w dniu 29 października w sali konferencyjnej Portu Ekomarina w Giżycku. Tegoroczne hasło „Szlachetne zdrowie…” zmotywowało nauczycieli i uczniów do poszukiwania treści prozdrowotnych w literaturze pięknej i nie tylko. Uczestnicy konkursu przedstawili swoje interpretacje fragmentów prozy, dotyczące różnych aspektów, jak się uważa powszechnie, największej wartości w życiu człowieka - zdrowia.
Promocji zdrowia posłużyło również spotkanie z ratownikiem w bazie giżyckiego MOPR, który przedstawił sposoby niesienia pomocy poszkodowanym na wodzie, jak i zasady przekazywania informacji o nagłych zdarzeniach.
Uczestnikami konkursu było 33 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim z terenu całego województwa, tj. z 9 placówek: Giżycka, Bartoszyc, Iławy, Węgorzewa, Miłek, Gołdapi, Szczytna, Mrągowa i Olsztyna.
Szczęśliwi laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa to: Angelika Sieraniewicz z Gołdapi - I miejsce, Angelika Brukarz - II miejsce i Katarzyna Nowicka z Bartoszyc - III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Maciej Makowski (Giżycko), Marcin Pilimon (Miłki), Sandra Żuralska (Szczytno).
W kategorii Gimnazjum i Szkoła Zawodowa I miejsce zdobyła Marlena Gral (Giżycko), II miejsce Adrian Kowalkowski (Iława) i III miejsce Justyna Konieczka (Bartoszyce). Jury wyróżniło też: Roberta Naprawskiego z Giżycko i Weronikę Więcek z Olsztyna.